Prosinec 2017

10 tipů, jak zabít čas o prázdninách

12. prosince 2017 v 14:06 | Viol
Snad každému se alespoň jednou o prázdninách zdálo, že umře nudou. Já jsem takové pocity měla poměrně velkou část loňských prázdnin - letošní mám docela zabrané. A přesně tak, tehdy mě vůbec nenapadalo, čím zabít čas a tak jsem stále bádala po netu, sledovala o tom videa na yt, četla různé články, projížděla blogy. Co si pamatuji, tak byly téměř všude takové blbé nápady. Samé věci, co prostě nemůže realizovat holka 18- bez přátel (ano, mám přátele, ale znáte to, když jsem pro jednou doma, oni jsou zrovna jako naschvál pryč)... A tak jsem se letos rozhodla vypsat více návrhů jak zabít čas o prázdninách a snad v tom každý z vás najde něco pro sebe, v lepším případě více věcí.

1) Blogujte!
Jasně, jakožto správná bloggerka musím začít propagací svého koníčku. Ale přeci jen, pokud jste to ještě nezkoušeli, určitě to za to stojí, brzy zjistíte, že to je vlastně zábava! :)

2) Probuďte v sobě lásku ke knihám
...a pokud je už "probuzena", zkuste ji prohloubit :D Knížky jsou fajn a o prázdninách je nejlepší čas na to, se do nich pořádně ponořit. Co můžu doporučit soutěživým a akčnějším typům je zapojit se do nějaké knižní výzvy, což vás bude ještě víc motivovat, abyste četli.

3) Zkuste něco nového! Co takhle párty nebo... hody?
Spontánní, nepromyšlené nápady = nejlepší nápady! Ještě jsem se s tím nepochlubila, ale nejednu spontánnost jsem si už letos prožila a i přes veškerý strach to bylo super! Možná se to nezdá, ale i na takových hodech může být skvělá zábava (hlavně, když jsou už vaši přátelé kapku připití xD). Teď mě možná někteří z vás mohou odsuzovat, že jakožto Moravačka musím propagovat akce v okolí, ale není tomu tak. I přes to, že to tady u lidí v mém věku + starších ještě kupodivu frčí, dechovka nikdy nebyla má partie xD ale co jste o hodech možná nevěděli (ani já :D), je to, že zde bývá (před nebo po, v našem případě před i po) i "normální párty" s "normálním ozvučením" :D a to jako vážně!
A pokud něco takového, jako tehdy my, plánujete den předem + v den události, zbořte všechny hranice a vemte v potaz každou sebebláznivější možnost, o tom přeci prázdniny jsou! (například my jsme kadžý den jak lehké dívky spaly u jiného spolužáka :---) xD)


4) Nemáte tady přátele? ... co takhle rande sama se sebou?
Zní to divně, ale je to super. Zkuste probudit lásku k sobě a udělejte si "rande sama se sebou"! Jen tak si vyražte na nákupy, do kavárny, do kina... Nebo do nákupního centra, kde je kino a kavárna :--) :D

5) Ukliďte si a přeměňte svůj pokoj!
Pokud už nějakou tu dobu odkládáte rekonstrukci pokoje či domu, přichází ten nejvhodnější čas. Pusťte si do repráků svůj oblíbený playlist, začněte, ničím se nerozptylujte a uvidíte, že se do toho brzy vtáhnete a za chvíli budete mít hotovo. :) Taky je fajn (a u žen je to dost typické :D) jednou za čas něco v pokoji pozměnit, přesunout skříně, postel, něco staré a opotřebované vyhodit a nahradit novým.

6) Připravte se na nový školní rok ^)
... a to myslím vážně! Pokud jste u sebe během tohoto školního roku u něčeho postřehli mezery, pokuste se doučit a být připraveni na ten nastávající. A pokud jste s ničím problém neměli, co takhle se podívat na nastávající učivo? Je vážně skvělý pocit být připraven a už tomu trochu rozumět, tak se nebojte to alespoň nakousnout.

7) Změňte šatník!
Tohle trochu souvisí s bodem 5), ale změny jsou zkrátka potřeba. Nemusíte hned utratit veškeré vaše úspory za nové hadry, ale dyž máte tolik času, zkuste alespoň vyházet všechno oblečení ze skříně a roztřídit je? Co je malé, nemilosrdně zahoďte (pro dobrý pocit darujte nebo vhoďte do těch...no... kontejnerů pro dobrou věc :D). A pokud i u nemalých hader řešíte, zda je čas je opustit, neptejte se na otázku "Líbí se mi?", ale raději "Vezmu si to ještě někdy na sebe?" a pokud ano, tak "Kam bych v tom šla?"

8) Najděte si brigádu
Ať už oficiální, nebo třeba nějaké vypomáhání s čímkoliv komukoliv, nějaký ten peníz se vždycky hodí.

9) Naučte se něco nového
Ať už základy čínštiny nebo třeba hraní na kytaru, uvidíte, že všechno může být legrace! :)

10) Udělejte si výlet do neznáma
A žádné ALE! Pokud po ruce nemáte přátele, vyražte si klidně sami, to je taky čas od času potřeba (opět #selflove :D). Samozřejmě, sami asi nepůjdete prozkoumávat opuštěné budovy (což je náhodou zajímavé, pokud je vás víc :)), ale taky to může být fajn.

Tak, to je k tomuto tématu vše. Pokud máte další návrhy, určitě je napište do komentářů, aby byl ještě více inspirativní a lidé nemuseli namáhavě hledat (i když tím se ten čas dá zabít taky :)). A jestliže se vám článek líbil a v něčem vás inspiroval, dejte mi to prosím vědět a při větším ohlasu bych na tohle téma mohla ještě něco napsat :)